Jaką lampę wybrać do salonu?

Najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w naszych domach i mieszkaniach jest salon. Z reguły pełni on wiele funkcji, dlatego konieczne jest zamontowanie w nim kilku źródeł światła. Pojawia się jednak pytanie: jakie lampy wybrać do salonu?

Bardzo chętnie wybierane są lampy mosiężne. Do produkcji lamp mosiądz jest wykorzystywany od stuleci. Ma on bardzo wiele zalet. Wybierając lampę mosiężną możemy być pewni, że zachowa ona swoje walory estetyczne przez wiele długi lat. Taka lampa nie zostanie zniszczona przez korozję. Wszędzie tam, gdzie jest duże zawilgocenie powietrza, lampy mosiężne sprawdzają się idealnie. Do tego ich producenci oferują je w dwóch wersjach: z połyskiem i w wersji matowej. Z pewnością więc znajdziemy model lampy, który najlepiej będzie pasował do charakteru naszego salonu. W sklepach znaleźć można lampy mosiężne w bardzo różnym stylu, zarówno nowoczesne, jak również i stylowe. Bez trudu dopasujemy je do wyglądu salonu. Wybór lamp jest tak duży, że są wśród nich mosiężne żyrandole, lampy stojące, biurkowe, kinkiety i plafony. Lampy mosiężne są ponadczasowe. Sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym i klasycznym.

Ogromną zaletą lamp mosiężnych jest fakt, iż nie wymagają one wiele pracy, aby na długo zachowały swój piękny wygląd. Troska o nie ogranicza się jedynie do systematycznego wycierania z nich kurzu przy pomocy suchej ściereczki. Z czasem na lampach z mosiądzu może pojawić się zielonkawy nalot. Jeżeli chcemy go usunąć możemy sięgnąć po młyn do naczyń. Kilka kropli płynu należy dodać do ciepłej wody. Lampę delikatnie przecieramy ściereczką zamoczoną w wodzie, następnie spłukujemy i wycieramy lampę do sucha. Mosiężne lampy należy czyścić bardzo delikatnie.

Zobacz też: https://www.completo.pl/pol_m_Oswietlenie-154.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *